استئارات سرب گردی به رنگ سفید، سمی، محلول در الکل و اتر و نامحلول در آب است. به عنوان خشک‌کن لاک و روغن جلا و در روان‌کننده‌های فشار بالا استفاده می‌شود.استئارت سرب تفاوت های بسیاری با نیترات خود دارد.

نام محصول: استئارات سرب

نام انگلیسی: Lead Stearate

فرمول شیمیایی: C36H70O4Pb

پایدارکننده،روان کننده،تثبیت کننده

استئارات سرب نرمال به عنوان کمک پایدار‌کننده و روان‌کننده خارجی بسیار قوی در استابلایزرهای کامپاند سرب مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان تثبیت کننده حرارت PVC کاربرد دارد و دارای خاصیت روانکاری قوی در اکستروژن می‌باشد. به این ترکیب سرب نرمال (NLS)نیز گفته می‌شود.استفاده و کاربرد این ماده سبب شده تا صنایع بسیاری برای تولیدات خود از استئارت سرب استفاده کنند.شرکت نادرشیمی با تولید این ماده در سطح کیفیتی رقابتی نیاز صنایع را در ارتباط با این محصول مرتفع میکند.

استئارات سرب
سربPb

تثبیت کننده یا استابلایزر چیست؟

تثبیت‌کننده‌ها موادی هستند که برای جلوگیری از اثرات محیطی مانند گرما، نور UV و … روی پلیمر استفاده می‌شوند. آن‌ها به پلاستیک‌ها اضافه می‌شوند تا در برابر حرارت (حرارت)، اشعه ماوراء بنفش و تخریب مکانیکی پلیمر در حین پردازش و استفاده محافظت شوند. به عنوان آنتی اکسیدان‌ها، تثبیت‌کننده‌های حرارتی و بازدارنده‌های آتش‌سوزی و حذف‌کننده‌های اکسیژن عمل می‌کنند.

کاربردهای این ماده شیمیایی از ماهیت استابلایزری تا PVC

  • به عنوان خشک‌کن لاک
  • روغن جلا
  • روان‌کننده‌
  • کمک پایدار‌کننده
  • به عنوان تثبیت کننده حرارت PVC

جدول آنالیز استئارات سرب

Value properties
Max 1 %Free fatty acid
29-31 %Ash
Max 1 %Moisture
400 g/l Apparent Density

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.