استئارات

استئارات چیست؟

استئارات موادی شیمیایی هستند که کاربر های گوناگون و متعددی در صنعت دارند.و در واقع صابون فلزی اسیداستئاریک میباشد.شکل کلی آن پودر سفید رنگ است.این ماده کاربرد های گوناگونی دارد از تثبیت کننده بودن تا روان کنندگی.این مواد در صنایع بهداشتی،سلامت،PVC،لاستیک،لاتکس،کشاورزی هم کاربرد دارند.
اما این تمام کاربرد استئارات نیست شما میتوانید در ادامه کاربرد های گسترده این مئاد را به تفکیک استئارات بررسی کنید.شرکت نادرشیمی با پوشش حداکثری استئارات فلزی با کیفیتی مثال زدنی آماده تامین استئارات مورد نیاز صنایع میباشد.شرکت نادرشیمی تولید کننده انواع استئارات فلزی میباشد.

استئارت تولیدی شرکت نادرشیمی به تفکیک عنصر فلزی

 

Cd

استئارات کادمیوم ترکیبی حیاتی و پرکاربرد در صنعت پلاستیک

استئارات کادمیوم دارای قدرت اکسید‌کننده یا کاهنده ضعیفی است. با این حال، واکنش‌های Redox هنوز هم ممکن است رخ دهد. اکثر ترکیبات این کلاس کمی محلول یا نامحلول در آب هستند. اگر محلول در آب باشد، محلول‌ها معمولاً نه به شدت اسیدی هستند و نه به شدت قليايي. این ترکیبات نسبت به آب واکنش‌پذیر نیستند. استئارات کلسیم از نظر فیزیولوژیکی بی‌خطر شناخته شده است و در اکثر حلال‌ها نامحلول است. در مقایسه با موم‌ها، نقطه ذوب‌شدن نسبتاً بالایی دارد و در نتیجه در دمای بالاتر به حالت گریس در می‌آید.

 

 

 

 


Li

استئارات لیتیم نمک افزودنی صنایع!

صابون فلز لیتیوم بر خلاف صابون فلزات دیگر مانند سدیم و پتاسیم که کاربرد شوینده و پاک‌کنند دارند. در صنعت به عنوان یکی از مواد اولیه تولید گریس لیتیوم مورد استفاده قرار می‌گیرد. صابون فلز لیتیوم که از واکنش نمک لیتیوم با یک اسید چرب به وجود می‌آید. برای تولید صابون‌های مبتنی بر لیتیوم از واکنش صابونی‌سازی تری‌گلیسیرید‌ها با استفاده از هیدروکسید لیتیوم یا کربنات لیتیوم بهره می‌برند. این صابون‌ها یعنی صابون‌های لیتیومی یکی از اجزای روان‌کننده و مواد آزادکننده در دمای بالا مورد استفاد قرار می‌گيرند. از آن به عنوان گریس های روان‌کننده عمومی استفاده می‌شود که مقاومت بالایی در برابر آب دارند . همچنین در دمای بالا و پایین بسیار مفید بوده که کاربردهای گسترده‌ای در خودرو، صنعت ماشین آلات سنگین و هواپیما پیدا کرده است.

 

 

 

 


Pb

استئارات سرب، سرب نرمال (NLS) گردی سفید با کاربردهای گوناگون

استئارات سرب نرمال به عنوان کمک پایدار‌کننده و روان‌کننده خارجی بسیار قوی در استابلایزرهای کامپاند سرب مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان تثبیت کننده حرارت PVC کاربرد دارد و دارای خاصیت روانکاری قوی در اکستروژن می‌باشد. به این ترکیب سرب نرمال (NLS)نیز گفته می‌شود.استفاده و کاربرد این ماده سبب شده تا صنایع بسیاری برای تولیدات خود از استئارت سرب استفاده کنند.شرکت نادرشیمی با تولید این ماده در سطح کیفیتی رقابتی نیاز صنایع را در ارتباط با این محصول مرتفع میکند.

 

 

 


Na

استئارات سدیم ،از طعم دهندگی تا تولید لاستیک و لاتکس

این جامد سفید رایج‌ترین صابون است که در بسیاری از لاستیک‌ها، رنگ‌های لاتکس و جوهر یافت می‌شود . از طرفی جزئی از برخی افزودنی‌های مواد غذایی و طعم دهنده غذا است. استئارات سدیم یک سورفکتانت، پاک‌کننده، امولسیفایر و کنترل‌کننده ویسکوزیته است. اغلب در دئودورانت، خمیر دندان، صابون، آرایش، شستشوی بد، پاک‌کننده صورت، شامپو، رنگ مو و سایر محصولات مراقبت شخصی یافت می‌شود. به آرامی در آب سرد حل می‌شود. از این ماده در فرمولاسیون ابتدایی انواع چربی‌گیرها استفاده می‌شود. به عنوان یک سورفاکتانت برای کمک به حلالیت ترکیبات آبگریز در تولید اسفنج های دهان استفاده می شود. درصد استئارات سدیم بستگی به چربی مواد تشکیل دهنده دارد.

 

 

 

 


Ba

استئارات باریم، ترکیبی آغشته به صنعت

باریم استئارات به عنوان روان‌کننده در پلاستیک و پردازش فلز، به عنوان عامل مقاومت پلاستیک در برابر خرابی به علت گرما و نور، به عنوان یک تثبیت‌کننده برای PVC، در ترکیب مواد منفجره، برای تولید گریس و لاستیک استفاده می‌شود. استئارات باریم عموماً به عنوان یک تثبیت کننده استفاده نمی‌شود اما یک روان‌کننده مهم برای رنگ‌آمیزی فیلم است. به طور کلی همراه با تثبیت‌کننده‌های دیگر مانند استئارات کادمیوم و استئارات سرب استفاده می‌شود. به عنوان صاف‌کننده بر روی لاک‌، روکش‌ و جوهر و به عنوان روان‌کننده و خشک‌کننده لاستیک‌ها استفاده می شود. استئارات باریم در کپسول‌های آتش‌نشانی خشک و نمکی برای جلوگیری از پختن استفاده می‌شود. اين ماده نسبتاً سمی در اثر بلع است. هنگامی که برای تجزیه گرم می‌شود، دود و گازهای غليظ منتشر می‌کند.

 

 

 

 


Al

استئارات آلومینیوم و کاربردهای شگفت انگیز آن

جهت جلوگیری از جدا شدن رنگدانه‌های معلق در روغن و کاهش میزان روغن مورد نیاز برای خیساندن رنگدانه استفاده می شود. به طوری که با تشکیل یک لایه ژل با روغن، توان پوشش رنگ را افزایش می دهد. همچنین باعث کاهش مقدار رنگدانه مورد نیاز می‌شود، به کار می‌رود.
این ماده برای تشکیل ژل در بسته‌بندی داروها و در تهیه رنگ برای مواد آرایشی استفاده می‌شود. کاربرد آن در محصولات تجاری معمولاً بی‌خطر است اما ممکن است آلومینیوم در بدن تجمع یابد.
ژل‌زدن و غلیظ‌ سازی، دفع آب، شفافیت و اثر هم‌افزایی با استئارات روی یا استئارات کلسیم انجام می شود. این ترکیب در مقایسه با سایر استئارات‌های فلزی حلالیت نسبتاً بالایی در حلال‌های هیدروکربنی دارد. این ماده در آب، الکل و اتر نامحلول است. اما وقتی گرم باشد به راحتی در بنزن، اسیدها و حلال‌های معمولی حل می‌شود.

 

 

 

 


Mg

استئارات منیزیم، پودری چند منظوره

منیزیم استئارات یک پودر سفید رنگ و چرب است. این ماده یک افزودنی است که عمدتا در کپسول‌های دارویی استفاده می‌شود و يك عامل روان‌كنندگي محسوب می‌شود. از چسبیدن اجزای یک کپسول به یکدیگر و همينطور چسبيدن كپسول به دستگاهی که کپسول‌ها را تولید می‌کند، جلوگیری می‌کند. در نتیجه می توان گفت این ماده به بهبود قوام و کنترل کیفیت کپسول‌های دارویی کمک می‌کند. ایجاد کپسول‌های دارویی بدون استئرات منیزیم امکان‌پذیر است اما تضمین قوام و کیفیت آن کپسول‌ها دشوارتر است. استئارات منیزیم برای به تأخیر انداختن تجزیه و جذب داروها استفاده می‌شود بنابراین این نوع داروها در ناحیه روده جذب می‌شوند. استئارات منیزیم به طور کلی برای مصرف خوراکی بی‌خطر شناخته شده است. اگر این ماده را بیش از حد مصرف کنید، می‌تواند اثر ملین داشته باشد. این امر منجر به تحریک مخاط روده شده و باعث اسهال و در موارد حاد باعث حرکت رود نیز می‌شود.

 

 

 

 


Zn

استئارات روی پودری سفید و قابل احتراق

ماده ای نامحلول در هر یک از حلال‌های آلی و آب می‌باشد. این ماده زمانی که حرارت می‌بیند در حلال‌های آلی معطر مانند بنزن و هیدروکربن‌های کلر حل می‌شود. همچنین این ماده به محض سرد شدن به حالت ژله‌ای در می‌آید. اگر در مجاورت اسید قوی قرار گیرد به روی و استئاریک اسید تجزیه می‌شود.
این ماده دارای خاصیت روان‌کنندگی و رطوبت‌سنجی است. همینطور غیرسمی، غیر‌آلاینده و غیرخطرناک می باشد.
از آنجا که استئارات روی در بنزن حل می‌شود و استئارات کلسیم در بنزن نامحلول است، می‌توان این دو ماده را از هم جدا کرد.

 

 

 

 


k

استئارات پتاسیم نمکی با فرمولاسیون مراقبتی

اين نمك در صنايع پلاستیک‌، لاستیک، رنگ، لاک، مواد آرایشی و بهداشتی نيز کاربرد دارد.به عنوان افزودنی لاستیک و در تولید PVC  و به عنوان پایه‌ای برای نرم‌کننده‌های نساجی مورد استفاده قرار می گیرد. اسیدهای چرب مورد استفاده برای تولید نمک‌های سدیم، پتاسیم، کلسیم و منیزیم از اسیدهای چرب یا از چربی‌ها و روغن‌های خوراکی (یعنی سبزیجات یا حیوانات) یا از اسیدهای چرب مواد غذایی تقطیر می‌شوند.در آیین نامه، هیچ علامتی در مورد ماهیت شیمیایی اسیدهای چرب یا میزان اسیدهای چرب در آن وجود ندارد. این ماده در الکل، الکل متیل و آب محلول است. در محلول‌های عطری، استرهای آرایشی، گلیکول‌ها، روغن معدنی، اسید اولئیک، روغن گیاهی و موم‌ها نامحلول.

 

 

 

 


 

شما میتوانید تمامی استئارات های بالا را به صورت نمونه دریافت نمایید. کافیست فرم ویژه تماس را پرکنید و یا در واتساپ با کارشناس ما ارتباط بگیرید.